Byliny pro duši - blog

V řadě uznávaných vědeckých studií se často dočítáme, že za naše psychické rozpoložení jsou zodpovědné chemické reakce odehrávající se nejen v mozku, ale také v srdci a rovněž v našich střevech.

Indikace:
- úzkosti
- deprese
- vysoká citlivost
- truchlení - podporuje zdravý proces truchlení
- smutek z lásky
- porucha přizpůsobení
- posttraumatická stresová porucha (PTSD)
- premenstruační syndrom (PMS)

Představte si, že jste malá křehká rostlinka, která už od semínka musí čelit ztíženým podmínkám. Extrémní sucho, spalující žár, nebo naopak velký mráz. Přesto je ve Vás velká chuť žít, vyvíjet se a poznávat. A tak pozorujete své okolí a přizpůsobujete se jeho podmínkám, ale zároveň si v sobě zachováváte svou vlastní jedinečnost a velkou životní...

Je výchozím bodem našeho života. Je orgánem, jenž v plném významu slova šíří život do celého našeho těla. Je centrem těch nekrásnějších i nejbolestnějších citů i emocí.
Srdce.

Květy hlohu

22.05.2020

Je čas bezu černého a je také čas květů HLOHU, tedy u nás je již za pět minut dvanáct, protože už pomalu odkvétá.

Pomněnka kvete během března, dubna a května, po odkvětu plodí jednosemenné, nažkovité tvrdky. Rostlinka je atraktivní pro berušky a poskytuje letní a podzimní nektar pro motýly a včely, takže je skvělým doplňkem každé divoké zahrady. Roste na stinných a polostinných teplých místech v lesích, doubravách a zahradách v nížinách i na horách.

Podle starých řeckých mýtů jsou fialky spojeny s nymfami. Homér v Odyssee píše, že Ogygia je "krásná země petržele a fialek". Violky jsou též spojeny se smrtí a znovuzrozením skrze řecký mýtus o Attidovi, který utekl před sňatkem s Velkou matkou bohů Kybelé do hor, kde se pod borovicí dobrovolně vykastroval a vykrvácel, načež z jeho krve vyrostly...